Czy warto niszczyć akta samodzielnie?

Przedsiębiorstwa, oferujące profesjonalne niszczenie dokumentacji, często oprócz utylizowania akt proponują także ich archiwizację, digitalizację i przechowywanie. Czy skorzystanie z ich usług jest opłacalną decyzją? Dziś staramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Niszczenie dokumentacji medycznej i nie tylko

Samodzielna utylizacja zawsze wymaga od nas profesjonalnego przygotowania. Na początku należy precyzyjnie zaplanować cały proces i zweryfikować, czy niszczenie akt w naszym wykonaniu nie będzie wiązało się z naruszeniem RODO. Następnie należy do tego zadania wyznaczyć odpowiednie osoby i skonstruować im bezpieczne stanowisko pracy. Niszczenie dokumentów powinno uwzględnić także troskę o to, co dzieje się z przetworzonymi aktami, szczególnie że pomysłowi złodzieje są w stanie wykraść informacje nawet z firmowych śmietników. Wiele firm nie chce narażać się na takie ryzyko. Wybierają pewniejszą i bezpieczniejszą opcję, którą jest profesjonalne niszczenie dokumentów w Warszawie. Taka decyzja zdejmuje z ich barków problematyczny obowiązek i pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Na czym polega wsparcie profesjonalistów, czyli niszczenie dokumentów w Warszawie krok po kroku

Zanim wybierzemy konkretną firmę, sprawdźmy dokładnie, w jaki sposób przeprowadza ona niszczenie akt. Jedną z funkcjonalnych i wygodnych metod jest wykorzystanie systemu bezpiecznym pojemników. Schemat jest prosty:

  1. specjaliści w umówiony dzień zostawiają w naszej firmie pojemnik o określonej wielkoścl;
  2. gdy pojemnik się zapełni, dokumenty są odbierane, a stary kontener wymieniany jest na nowy;
  3. akta wędrują do specjalnej instalacji, gdzie przeprowadza się niszczenie dokumentacji medycznej, pracowniczej, podatkowej itp.
  4. generowany jest specjalny certyfikat, który potwierdza, że cały proces został poprawnie zrealizowany.

Taki schemat działania zapewnia szybkie uporanie się ze zbędną dokumentacją. Warto go docenić także za bezpieczeństwo – akta są właściwie chronione na każdym etapie utylizacji. Metodę bezpiecznych pojemników stosuje m.in. firma Rhenus Data Office Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jaki wpływ na biznes mogą mieć media społecznościowe?
Next post Oploty, Owijki, Osłony na Kable – rodzaje