Korzyści z mobilnej usługi niszczenia dokumentów

Niszczenie dokumentów we właściwy sposób to obowiązek wielu przedsiębiorców, który został nałożony na nich przez RODO. Wszelkie naruszenia w tej kwestii mogą oznaczać bardzo dotkliwe kary. Z tego powodu warto zainteresować się usługami takimi jak mobilne niszczenie dokumentów. Na czym ona polega i jakie są z niej korzyści?

Niszczenie dokumentacji w firmie — jak wygląda?

Większość firm stara się wykonywać niszczenie dokumentów na własną rękę. O ile przy inwestycji w niezłą niszczarkę małe i średnie firmy mogą sobie z tym poradzić samodzielnie, tak większe przedsiębiorstwa, które tworzą nawet i tysiące dokumentów w ciągu miesiąca nie mają tak łatwego zadania. W ich wypadku o niszczenie akt trzeba się bardziej postarać.

 

Z tego powodu większe firmy bardzo często niszczenie dokumentów zlecają firmom zewnętrznym. Z takim działaniem jest jednak pewien problem. Dokumentacja musi trafić poza firmę i istnieje ryzyko, że w trakcie jej transportu stanie się coś niepożądanego i dokumentacja zostanie obejrzana przez osoby trzecie. Można jednak coś na to zaradzić.

Mobilne niszczenie dokumentów — na czym polega?

Usługa taka jak mobilne niszczenie dokumentów polega na tym, że po zamówieniu jej firma, która profesjonalnie oferuje niszczenie akt, zamiast transportować je do swojej siedziby, przyjeżdża do firmy, dla której niszczyć będzie dokumenty z całym sprzętem, który jest do tego potrzebny.

 

Na miejsce przyjeżdża więc specjalny bus z instalacją niszczącą, która jest w stanie wykonać niszczenie dokumentacji w zgodzie z normą ISO 21964. Dzięki temu mamy 100-procentową pewność, że nic nie będzie możliwe do odczytania i tym samym zabezpieczymy się przed ewentualnymi karami. Całość jest wykonywana na terenie firmy, więc nie istnieje ryzyko tego, że dokumenty zostaną utracone w przestrzeni publicznej.

 

Korzyści, które oferuje mobilne niszczenie dokumentów

Jedna z największych korzyści to fakt, iż osoby pracujące w firmie mogą bezpośrednio nadzorować niszczenie dokumentacji i w ten sposób mieć pewność, że została ona odpowiednio zniszczona. Ponadto w ramach niszczenia dokumentacji w formie mobilnej wszystkie akta, które trafiają do urządzenia niszczącego, nie opuszczają nawet na chwilę terenu firmy, co redukuje ryzyko tego, że osoby trzecie sprawdzą ich treść.

 

Usługa mobilnego niszczenia dokumentów spełnia poza tym wszystkie normy bezpieczeństwa i zarządzania jakością, dzięki czemu mamy pewność, że wszystko dzieje się w pełni w zgodzie z obowiązującymi regulacjami, a także z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Szkolenia BHP dla pracowników administracji – co trzeba wiedzieć? Gdzie je zrobić?
Next post Konfekcjonowanie materiałów reklamowych – co musisz o tym wiedzieć?