Jak wybrać odpowiednią saunę dla siebie?

Szukasz sauny, która sprawi, że Twoje własne mieszkanie będzie pełniło funkcję jak profesjonalny salon odnowy biologicznej? Żeby cieszyć się takim rozwiązaniem, musisz dobrze przemyśleć swoją decyzję i upewnić się, że dany model rzeczywiście jest dla Ciebie. Dziś podpowiadamy, jak to zrobić.

Sauna domowa producent – co jest ważne?

Na samym początku dobrze będzie upewnić się, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania, które mogłyby wpłynąć na nasz komfort podczas wizyty w saunie. Często ograniczeniem jest np. wiek. Wielu rodzajów saun nie poleca się dzieciom i osobom starszym. Wyjątkiem jest tu sauna na podczerwień.

Przeanalizujmy także to, ile czasu może zajmować jednorazowa wizyta w saunie. Tu również znaczenie ma technologia. Niektóre rozwiązania pozwalają jedynie na przebywanie w saunie przez parę minut, w innych ten czas wydłuża się aż do połowy godziny. Tutaj duże znaczenie mają nasze indywidualne preferencje. Część osób uwielbia krótkie przebywanie w saunie. Inne natomiast preferują dłuższy relaks, bo to pozwala im się wyciszyć i naprawdę odpocząć.

Nowoczesne sauny domowe – z jakich opcji możemy wybrać?

Dostępne opcje różnią się m.in. poziomem wilgotności. Możemy wyróżnić więc:

  1. saunę mokrą (znaną także pod nazwą łaźnia rzymska);
  2. saunę suchą (fińską).

W ozdobnych saunach mokrych nierzadko można spotkać się z atrakcyjnymi mozaikami i to nie tylko na ścianach, ale także na ławach. Panuje tu wysoka wilgotność i temperatura w granicach 40-60 stopni.

Z kolei sauna sucha wyróżnia się charakterystycznym wyglądem – to pomieszczenie wyłożone drewnem. Ciepło generowane jest przez specjalny piec, którego zadaniem jest nagrzanie znajdujących się w nim kamieni. Następnie takie skały oddają ciepło do wnętrza sauny. Charakterystycznym widokiem jest też polewanie sauny wodą, co ma na celu nawilżenie powietrza.

Ciekawą opcją jest też wcześniej wspomniana sauna na podczerwień. Producent saun, oferujący takie nowoczesne sauny domowe może dokładnie przybliżyć nam zasady jej działania. Opierają się na prostym mechanizmie – energię cieplną wytwarzają promienie podczerwone.

Producent saun – komu zaufać?

Nasza decyzja nie powinna być uzależniona jedynie od typu sauny. Pomyślmy także o tym, kto ją dla nas wykona. Czy dany producent saun domowych ma doświadczenie? Czy może pochwalić się pozytywnymi opiniami klientów? Czy możemy liczyć na fachowe, wyczerpujące doradztwo i naprawdę profesjonalną obsługę? Rzetelny podmiot powinien zatroszczyć się o każdą z tych kwestii. Jedną z godnych zaufania firm, oferujących nowoczesne sauny domowe jest www.infrahome.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Najciekawsze kawy rzemieślnicze z Wietnamu
Next post Jak znaleźć odpowiednią dla siebie maskę karnawałową