Najciekawsze kawy rzemieślnicze z Wietnamu

Kawa została wprowadzona do Wietnamu przez Francuzów na początku XIX wieku. Początkowo wietnamska kawa była zwykle przygotowywana w stylu arabskim, ale po przybyciu francuskich kolonistów wprowadzili oni metodę parzenia kawy z francuskiej prasy. Wietnamczycy nie przepadali za tą nową metodą, ponieważ zmieniła ich tradycyjny sposób parzenia kawy. Jednak pod wpływem Francji zaakceptowali, a nawet preferowali tę nową technikę, aby dopasować się do swoich zachodnich kolonizatorów. Pierwsza kawa wietnamska została podana na początku XX wieku i od tego czasu stała się popularna na całym świecie.

Jaka to jest kawa po wietnamsku?

Kawa po wietnamsku powinna mieć przede wszystkim swój charakter i być bardzo wyrazista oraz mocno aromatyczna. Według tradycji wietnamskiej taką kawę powinno się pić ze skondensowanym mlekiem, ale równie dobrze może być podana ze zwykłym mlekiem. Może stanowić idealne orzeźwienie i być podana w gorące dni jako kawa na zimno. Idealnie gdyby była przyrządzona w zaparzaczu do kawy.

Do przyrządzenia doskonałej kawy po wietnamsku najczęściej wykorzystuje się:

  • duże ilości cukru, które mogą być zastąpione miodem,
  • czasem można dodać żółtko jajka,
  • do kawy po wietnamsku na zimno dodaje się kostki lodu, ewentualnie może być pokruszony na grube kawałki lód
  • mleko roślinne

Jakie są najciekawsze kawy z Wietnamu?

Wietnamska kawa jest idealna dla osób, które nie boją się eksperymentowania, osób które poszukują nowych smaków i ciekawych aromatów. W Wietnamie najpopularniejszą odmianą kawy jest robusta, to właśnie najwięcej pól uprawnych robusty można zobaczyć będą w Wietnamie. Arabika też jest uprawiana, ale nie jest tak popularna. Każda kawa z Wietnamu posiada swój charakterystyczny, unikalny aromat. Palarnie kawy oferują różne odmiany kaw z Wietnamu. Sklep z kawą https://beardedcoffee.pl/ oferuje najlepsze odmiany tych kaw. Należą do nich m.in:

  • Kawa ziarnista – THE CELT
  • Kawa mielona CZARNOBRODY
  • Kawa mielona BRASIL SANTOS CERRADO/VIETNAM

Powyższe kawy z Wietnamu można przygotowywać zarówno w zalewajce jak i w kawiarce czy w ekspresie do kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jak wybrać odpowiednie panele podłogowe do swojego domu?
Next post Jak wybrać odpowiednią saunę dla siebie?