Przejdź na gaz: dlaczego warto dla Twojej ciężarówki

Czy montaż instalacji gazowej w samochodach ciężarowych to odpowiedni wariant dla ciebie? Od czego zależy to, jak szybko odnotujesz zwrot z takiej inwestycji? Sprawdź najważniejsze informacje o LPG w ciężarówce.

Instalacja LPG do samochodu dostawczego – co z tą ceną?

Jeśli myślimy o montażu takiej instalacji w swojej ciężarówce, musimy zdawać sobie sprawę z konieczności poniesienia jednorazowej inwestycji – taki montaż dla wielu osób może być dość kosztowną sprawą. Jednocześnie należy pamiętać też o tym, że zanim przeprowadzona zostanie instalacja LPG do samochodu ciężarowego, będzie trzeba wykonać przegląd, pozwalający zweryfikować stan techniczny pojazdu. Montaż przeprowadza się tylko we w pełni sprawnym aucie.

Wszystkie te sprawy nie są jednak w stanie zniechęcić do inwestycji osoby, które myślą przyszłościowo o swoich wydatkach. LPG w aucie oznacza konkretne zyski finansowe. Nie da się ukryć, że gaz jest najtańszym paliwem oferowanym na rynku. W praktyce więc dzięki instalacji w wyraźny sposób zmniejszą się nasze koszty eksploatacji. Inwestycja zwróci się więc nam tym szybciej, im:

  • więcej kilometrów pokonamy;
  • im większa jest pojemność naszego silnika.

Co jeszcze sprawia, że instalacja LPG do samochodu ciężarowego może być korzystnym wariantem?

Wybierając sposób zasilania swojego auta nie można pominąć spraw środowiskowych. Do groźnych związków, emitowanych przez auta zasilane benzyną można zaliczyć m.in. szkodliwe związki siarki, ołowiu oraz tlenki azotu. Nowoczesne instalacje LPG do samochodów ciężarowych nie emitują związków siarki i ołowiu, co wynika ze strategii producentów LPG – w ten sposób mogą zwiększyć oni liczbę oktanową paliwa (im jest ona większa tym mniejsze ryzyko wystąpienia niekontrolowanego samozapłonu paliwa). Jeśli chodzi natomiast o tlenki siarki, to według badań przeprowadzonych przez The European LPG Industry Roadmap, auta zasilane LPG emitują ich 20 razy mniej niż samochody na benzynę.

Komu zlecić montaż instalacji gazowej w samochodach ciężarowych?

Taką usługę najlepiej będzie zlecić doświadczonej firmie. Ważne jest to, żeby dysponowała doświadczeniem w zakresu montażu przeprowadzanego w samochodzie ciężarowym. Profesjonalny warsztat zadba nie tylko o sam montaż – takie podmioty oferują także serwis samochodu, co oznacza, że najpierw zweryfikują, czy nasze auto działa prawidłowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odbiór mieszkania Previous post Odbiór mieszkania: porady i wskazówki
Next post Archiwizacja dokumentów pracowniczych – o czym należy wiedzieć?