odbiór mieszkania

Odbiór mieszkania: porady i wskazówki

Odbiór mieszkania od dewelopera wymaga skontrolowania wielu kwestii w celu upewnienia się, że wszystkie warunki umowy zostały dotrzymane. Proces może być stresujący, szczególnie gdy czujemy, że panuje między nami nierównowaga wiedz i doświadczenia.

Odbiory mieszkań – nie zawsze wszystko dostrzeżesz gołym okiem

Oczywiście można wyróżnić szereg usterek i różnego rodzaju niedociągnięć, które bez problemu może dostrzec nawet laik. Taka kontrola ma jednak bardzo powierzchowny charakter. Bez profesjonalnej wiedzy nie da się dopatrzeć każdego szczegółu. W dodatku profesjonalny odbiór mieszkań przeprowadza się z udziałem specjalnych narzędzi. Taki sprzęt pomocniczy „zauważy” dużo więcej niż nawet wprawne ludzkie oko.

Współpraca z rzetelnym podmiotem pozwoli nam oszczędzić sobie przyszłego stresu oraz wydatków na ewentualne naprawy. Wiele rzeczy wychodzi bowiem „w praniu” i nie zauważymy ich samodzielnie podczas odbioru mieszkania.

Jak działają specjaliści i w jaki sposób wybrać firmę, oferującą profesjonalny odbiór mieszkania od dewelopera?

Podczas odbioru ekspert może w precyzyjny sposób zweryfikować np.:

  • jakość wylewek, tynków itp.;
  • poziom i płaszczyznę sufitów;
  • poziom wilgotności tynku oraz takich elementów jak strop czy posadzka betonowa.

Jak łatwo zauważyć laik nie tylko nie jest w stanie samodzielnie sprawdzić tych kwestii. Może też nie mieć wiedzy na temat tego, jakie parametry są w normie, a które wykazują niedociągnięcie ze strony dewelopera.

Podstawową sprawą jest zapoznanie się z kompetencjami danego przedsiębiorstwa. Czy załoga dysponuje jedynie wiedzą teoretyczną, czy może także doświadczeniem o charakterze praktycznym? Jaki ma staż w branży. Wszystkie te informacje mogą okazać się przydatne podczas wyboru odpowiedniego usługodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pakiet medyczny dla pary Previous post 5 powodów, dla których warto kupić pakiet medyczny dla dwojga
Next post Przejdź na gaz: dlaczego warto dla Twojej ciężarówki