Rozliczenia podatkowe

Dlaczego rozliczanie podatków warto zostawić firmie księgowej?

Samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych tylko z pozoru jest tanie. Wszystkie błędy, które zostaną popełnione w dokumentacji, skutkować mogą nałożeniem na przedsiębiorcę ogromnych kar finansowych. Pomimo coraz lepiej działających platform księgowych i łatwych w obsłudze programów, zajęciem tym powinny zajmować się wyłącznie osoby z odpowiednim doświadczeniem.

Dlaczego nie warto prowadzić księgowości na własną rękę?

Obsługa księgowa firm wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Ciągle zmieniające się przepisy sprawiają, że osoba, która ciągle ich nie śledzi, może popełniać większe lub mniejsze błędy w prowadzeniu ksiąg rachunkowych. Rzetelne rozliczenia podatkowe pozwalają nam spać spokojnie i mieć pewność, że w razie kontroli nie spotkają nas przykre konsekwencje.

Źle rozliczone deklaracje CIT i PIT sprawiają, że cała odpowiedzialność spoczywa na właścicielu firmy. Wydaje się więc, że pozorna oszczędność w postaci kilkuset złotych miesięcznie nie ma większego sensu.

Rozliczenia podatkowe

Profesjonalne usługi rachunkowe na wagę złota

Wybierając firmę do prowadzenia księgowości, zwracajmy uwagę przede wszystkim na doświadczenie. Ważne, by dane biuro rachunkowe posiadało opłacone specjalne ubezpieczenie. Umożliwi nam ono odzyskanie pieniędzy w sytuacji, gdy z ich winy poniesiemy jakieś straty finansowe. Zdarza się, że pracownik popełni błąd, który skutkuje nałożeniem kary. Warto wiedzieć, że każdy mandat skierowany jest bezpośrednio do właściciela, bo to on odpowiada za rzetelne prowadzenie księgowości. W sytuacji, gdy biuro rachunkowe posiada ubezpieczenie, jesteśmy w stanie odzyskać pieniądze w bardzo krótkim czasie.

Dobre biuro rachunkowe oferuje:

  • Rozliczenia PIT i CIT,
  • reprezentowanie przed US,
  • prowadzenie rozliczeń z ZUS,
  • obsługa zwrotów VAT,
  • prowadzenie ksiąg rachunkowych (w tym KPiR).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Jaka karma będzie najlepsza dla psa i dlaczego warto zainteresować się taką która nie zawiera zbóż
Opaski ślimakowe zaciskowe Next post Opaski ślimakowe – typy stali – rodzaje i różnice